font awesome 5

1396/10/20
font awesome 5

font awesome 5 منتشر شد و نسبت به ورژن قبلی ( 4.7 ) ویژگی ‌های خوب و کاربردی زیادی به آن اضافه شده است که در اینجا به طور اجمالی به معرفی آن‌ها می ‌پردازیم. در اولین نگاه تعداد آیکن‌های رایگان از 675 به 929 آیکن رسیده که افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد در ادامه به چند ویژگی جدید اضافه شده به ورژن جدید می‌پردازیم :


بزرگنمایی ( scaling )


این ویژگی را با تغییر سایز فونت نباید اشتباه گرفت ، این ویژگی بزرگنمایی کاراکتر بدون تغییر کردن فاصله آن از کاراکترهای اطراف خود است. که به ترتیب با استفاده از shrink , grow می‌توان آن را کوچک و بزرگ کرد.


مکان ، چرخش و قرینه ( positioning , rotating , flipping )

مکان آیکون را نسبت به جایگاه اصلیش تغییر می‌دهد که این جابه‌جایی به هر 4 جهت میسر است. امکان چرخش درجه‌ای آیکون و قرینه کردن آن نسبت به هر دو محور مختصات نیز اضافه شده است.


( masking , layering )


با استفاده از ویژگی masking می‌توانیم زیرلایه‌ای مثلا دایره یا ... به آیکون اضافه کنیم. به وسیله layering نیز می‌توان چند آیکون را با هم ترکیب کرد و آیکون جدیدی به وجود آورد.

نکته حائز اهمیت این است که برای استفاده از ویژگی بالا باید از فایل جاوااسکریپت استفاده کرد که حجمش نسبت به فایل css افزایش بسیار زیادی دارد که باعث می‌شود از این ویژگی‌ها در پروژه‌هایی که حجم نهایی آن بسیار مهم است نتوان استفاده کرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد.