ویژگی‌های هاست خوب و مناسب

1396/10/26
هاست خوب و مناسب

برای راه اندازی وب‌سایت به اولین چیزی که برمی‌خورید انتخاب یک هاست خوب و مناسب با نیازهای سایت شماست. در این مقاله ما به ویژگی‌های یک هاست خوب اشاره می‌کنیم و نکاتی را برمی‌شماریم که شما را در انتخاب یک هاست یا سرویس میزبانی خوب یاری می‌رساند.


مکان هاست


انتخاب موقعیت مکانی هاست شما بسته به کاربران هدف شما دارد مثلا اگر شما یک سایت فارسی داشته باشید که کاربران هدفتان در ایران باشند پس بهتر است از هاست داخل ایران استفاده کنید چون به کاربران نزدیکتر هست و سایت شما با سرعت بیشتری لود می‌شود.


مدت فعال بودن یا آپتایم


مدت زمان فعال بودن یکی از عوامل کلیدی سایت شما ست چون هیچ کاربری دوست ندارد که وقتی به سایت شما وارد می‌شود با خطا مواجه بشود و یا موقع بازدید از وب‌سایت شما با کندی سرعت روبرو شود. این موارد سایت شما را غیر فابل اعتماد جلو می‌دهد. پس در انتخاب هاست دقت کند که دارای سرعت بالا و مدت زمان فعال بودن زیاد باشد.


ورژن mysql و php


برخی اسکریپت‌ها برای اجرا شدن نیاز به ورژن خاصی از php یا mysql دارند پس به ورژن نرم‌افزارهای هاست خود دقت کنید که بعدا به مشکل بر نخورید.


نوع پنل مدیریت


انواع نسبتا زیادی از پنل‌ها مدیریت وجود دارند ولی باید توجه کرد که شما با کدام یک از این انواع راحتتر و با آن آشنایی دارید

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد.